Készítette: Leguan 2008. március 14. 23:28:20 - 18719 megtekintés
A fő eleségtípusok a száraz-, a fagyasztott-, és az élő tápok, a következőkben mindegyikről megtanuljuk, milyen halfélének mit adhatunk.
Amire szükségünk lesz
akvárium halakkal
száraz-, fagyasztott-, vagy élő táp
A száraztápok
A száraz tápokból a szárított bolha, szúnyog vagy tubifex, szúnyogálca, azok a táplálékok, amelyeket normál körülmények között is ennének ezek a halacskák. Vízelvonással készülnek, jó minőségű tápok, teljesen mindegy, hogy magyar vagy külföldi gyártmányt veszünk. Ha német a csomagolása, minden valószínűség szerint akkor is Magyarországon fogták őket.
A száraztápok két másik csoportja a lemezes haltáp és a süllyedős (vagy szemcsés) haltáp. A lemezes haltápból mindig minőséget válasszunk. Mindegy, hogy milyen gyártmány, a minőséget úgy lehet ellenőrizni, hogy nagyon szép nagy lemezekben megáll a táp, tehát nincs összetöredezve, a színezék pedig mindig csak egy plussz dolog, ami lehet jó vagy rossz, de inkább rossz. A szemcsés haltápból pedig mindig a halfajtáknak és a halmennyiségnek a méretétől függően válasszuk ki a megfelelőt. Figyeljünk arra, hogy egy neonhalat és egy gurámit nem lehet ugyanolyan szemcsés táppal etetni, illetve néhány halfajta abszolút nem fogadja el a száraztápot.
A fagyasztott tápok
A fagyasztott tápok közül is sokféle létezik már, pl. kis- vagy nagy szemű vízibolha, vörös-, fehér-, vagy fekete szúnyoglárva, illetve ezek kombinációi. Illetve már gyártanak bizonyos specifikus halcsoportoknak külön tápot, pl. afrikai sügéreknek, dél-amerikai sügéreknek, aprólazacoknak. Vagy gyártanak olyan tápokat is, amelyekben pl. több a vitamin, a téli kiegészítők, hogy ne betegedjenek meg, illetve olyanokat, amelyek együtt nem fordulnak elő, pl. a húsevő halak tápja tartalmazhat egy kevés növényt is.
Az élő tápok
Az élő táplálékok egyetlen hibája, hogy fertőzést lehet velük bevinni az akváriumba, ezért mindig alaposan mossuk át ezeket. Ha pl. tubifexet vásárolunk, az a jó, ha minél régebbi, a friss tubifex sok fertőzés táptalaja lehet. Minél tovább tudjuk otthon életben tartani ezeket, annál kevesebb az esélye, hogy fertőzést viszünk be. A vízibolhánál és szúnyoglárvánál arra figyeljünk, hogy abból a vízből, amiben vettük és tároltuk minél kevesebbet öntsünk az akváriumba, mert a víz fertőző lehet.
hátj én 40l el kezdtem de már nekem is 130l es van (csak az a napaliba) xd