Keresés Kategóriák Kedvencek

Adobe After Effects - 2. rész: Menük

Készítette: SPARKIEONE
2009. március 27. 11:34:47 - 8986 megtekintés
  • Az alábbi tippben az Adobe After Effects programmal fogunk megismerkedni közelebbről, méghozzá a menüsorral.
  • Amire szükségünk lesz

    Adobe After Effects
  • Adobe After Effects alapok

    A File menüre kattintva, a New és ezen belül a New Projectet és New Foldert láthatjuk. A New Projecttel gyakorlatilag új projectet indítunk, de programindításkor eleve generálódik egy új project. A New Folderrel mappákat tudunk létrehozni, ha túl sok képünk és hangunk van a projectben, ezt használhatjuk, hogy rendezettebb legyen a project. Az Open Projecttel tudjuk megnyitni az elmentett fájlokat. Az Open Recent Project a legutoljára mentett projekteket ajánlja fel.
    A Browse-ra kattintva az Adobe Bridge nyílik meg, ami egy beépített alkalmazás, ami egy beépített fájlkereső.
    A Save Us, Save a mentés parancs, a Close-zal bezárjuk az alkalmazást, a Close Projecttel a projectet zárjuk be. Az Importtal fájlokat tudunk beimportálni, az Exporttal exportálunk értelemszerűen.
    Az Edit menüben tudjuk visszavonni az utolsó parancsokat, másolni, kivágni, törölni, duplikálni lehet még itt. A Preferences-nél lehet beállítani pár dolgot, ahol a Show Tool Tipset érdemes beállítani, ami kezdőknek hasznos. A Levels of undo arra szolgál, hogy hány lépést tudunk visszalépni. Beállíthatjuk a maximális felhasználható memóriát, az automatikus mentés idejét. A multiprocesszingnél a többmagos processzort használatát tudjuk beállítani.
    A Basic menüpontban a kompozíció beállításait adhatjuk meg. A Presetnél választhatjuk ki a codecet. A Frame rate azt jelenti, hány képkocka pörög le egy másodperc alatt. A Resolutionnél a videó felbontását, a Durationnél a hosszát állíthatjuk be. A fekete háttérszínt a Background colornél állíthatjuk át tetszés szerintire.
    A Make movie menüpontnál tudunk renderelni. A Layer menüpontnál a rétegeinkkel kapcsolatos dolgokat tudjuk beállítani. A Texttel szöveget tudunk létrehozni, a Lighttal fényeket, a Camerával kamerákat és ezek segítségével kameramozgásokat tudunk létrehozni. Az Adjustment Layer effektezésre szolgál. Az Effect menüpontnál az effekteket tudjuk kiválasztani, az utoljára használt effektet megjegyzi a program.
    Az Animation menüpontból a Browse Presetsnél töltődik be az Adobe Bridge, amivel egyszerűen kezelhetjük az effekteket, plugineket. A Help segítségre, illetve tippekre használható.
  • Címkék:

    after effects adobe multimédia számítástechnika
kirieger - 15 éve, 6 hónapja

hi all. nekem kicsit sok volt a stb stb magyarázás. abszolult kezdő vagyok, most ismerkedem a progival, volt hasznos a videóban, de lássuk be, voltak nagyon ferde kijelentések....pl ntsc európában??? na mind1, azért köszi, és várom, várjuk a hasonló videókat.üdv.

SPARKIEONE - 15 éve, 9 hónapja

Azzal csak elmenti a projektedet.Ahhoz hogy aviba mentse ki renderelni kell a videoz amit a composition-->make movie manüpont alattt tudsz létrehozni,vagy az add to render queue fülre kattintassz.Ezután a layer ablakhoz betöltödik 1 render ablak,igy mostmár több ablakod van.van 1 a kompoziciódnak meg egy a rendereléshez.A render ablakban alul lesz olyan hogy output module arra rákattintassz,majd bejön egy ablak ahol ki tod választani hogy mibe akarsz renderelni,jelen esetben avi majd baloldalt lesz 1 menüpont output to felirattal.Arra kattintva elnevezheted/átnevezheted a fájlodat és megadhatod hogy hová mentse.Sok sikert

xzibit - 15 éve, 9 hónapja

Még egy kérdésem lenne......mikor én elmentem a projektet akkor vmi (aep) formátumba menti.Nem lehet azt megcsinálni konvertálás nélkül hogy pl:avi legyen?

Csernyanszky - 15 éve, 9 hónapja

Itt nem is erről van szó, hogy miről nem beszéltél, hanem amit mondtál az nem volt pontos. Ha szeretnél segíteni - márpedig gondolom ez a cél - akkor olyan dolgokat mondjál amiről tudod, hogy 100%-ig úgy van. Nyilvánvaló, hogy nem az a cél, hogy vérprofi utómunkásokat képezz, csak ismételni tudom magam, hogy nem a magyarázat stílusával van a baj, hanem a tartalommal.
Egyébként megnyugtatlak valószínűleg a VideoSmarton én vagyok az egyetlen ember aki ebbe belekötött és akit ez esetleg zavart. De hát aki nap mint nap evvel foglalkozik annak feltűnnek az ilyen dolgok, sorry nem tehetek róla. Többet nem szólok!
A kérdésedre a válaszom, igen dolgoztam/dolgozok stúdióban vágóként, illetve kompozitálóként is szoktam tevékenykedni. Ja és csezo voltam

SPARKIEONE - 15 éve, 9 hónapja

Video Attól hogy nem beszéltem a PAL(Phase-Alternation Line),interlace-ról,bitrate-ról,a wmv,avi,stb stb ról részletesen attól függetlenül eléggé le lett értékelve a vidi.Mivel én ezt autodidakta módon tanultam,nem jártam filmes suliba,se filmkészitő szakkörre én mindig próbáltam a dolgokat egyszerüen elmagyarázni
UI:Ez a videovágással eltöltött pár év alatt mitt kell érteni? Vmelyik Tv-nél dolgoztál ,vagy versenyekre csináltál video (Xaft ) vagy valami nevesebb magyar film vágója voltál? Csupán kiváncsi vagyok, felkeltetted az érdeklődésem.